jgFakty

Zobacz Nasz kanał na YouTube »

REKLAMA
Dzisiaj jest sobota 20.12.2014,
imieniny obchodzą: Bogumiła, Dominik, Juliusz
Zobacz także:
Czy autobusy MPK wrócą do Żarowa?
opublikowano: 13/08/2013 12:40:00 w kategorii: Aktualności, Region, autor: Agnieszka

Dokładnie rok mija od rozstania władz Żarowa z MPK Świdnica. Od tego czasu linię Świdnica-Żarów obsługują prywatni przewoźnicy, a mieszkańcy proszą o powrót "czerwonych" autobusów. Niestety, wygląda na to, że jak na razie ich prośby niewiele zdziałają.

- Dlaczego te autobusy przestały jeździć? - pyta nasza czytelniczka, mieszkanka Wierzbnej, która zwróciła się do nas z prośbą o interwencję. - Przecież one były doskonałym środkiem transportu np. dla osób starszych, mniej sprawnych ruchowo. A tak proszę sobie wyobrazić starszą panią o kulach, która wciska się do prywatnego busa.

Przypomnijmy, gmina Żarów rozwiązała umowę z MPK Świdnica w ubiegłym roku, wycofując całkowicie z trasy Świdnica-Żarów autobusy linii miejskich. Miało być taniej dla gminy i wygodniej dla mieszkańców. Taniej na pewno jest, ale wygodniej, chyba nie dla wszystkich. Przewoźnicy prywatni mieli zapewnić nie tylko lukę po miejskich autobusach, ale mieli też docierać tam, gdzie nie docierali wcześniej, a gdzie jeździły autobusy MPK - do wiosek znajdujących się na trasie Świdnica-Żarów. Tymczasem, zdaniem mieszkańców, nie do końca jest tak, jak zakładano. - Kursy są, ale w mniejszej ilości i godzinowo nie pasujące specjalnie nikomu - dodaje nasza czytelniczka.

Czy jest szansa na spełnienie próśb mieszkańców i powrót MPK na trasę Żarów-Świdnica? Niestety, okazuje się, że żadnego powrotu, przynajmniej jak na razie, nie będzie. - Nie było żadnych negocjacji na temat przywrócenia kursów autobusów MPK na terenie gminy Żarów. Jednak wciąż aktualne jest zaproszenie do wspólnych rozmów dla przedsiębiorstwa MPK, z którego mamy nadzieję, że MPK skorzysta - mówi Magdalena Pawlik z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Dodaj komentarz

Uwaga ! Zapoznaj się z regulaminem portali. Dodająć komentarz akceptujesz wszystkie postanowienia Regulaminu portali swidnicafakty, walbrzychfakty, jgfakty.

Najnowsze komentarze
Najnowsze wpisy
Najczęściej czytane
REKLAMA
2012 - 2014 | swidnicafakty.pl tworzą ARETE MG SA
Wykonanie i wdrożenie BroNET
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. Więcej informacji o polityce plików cookie. Zamknij